İzmir Basın Mensupları Derneği Kuruldu

Gazeteci Halil Kocakabak’ın bir süredir İzmir’deki Basın Mensuplarıyla bir araya gelip görüşmelerini sürdürerek olgunlaştırdığı ve geçtiğimiz hafta yetkili mercilerin de onayı alınarak kurulan İzmir Basın Mensupları Derneği’nin ilk genişletilmiş toplantısı yapıldı.

Toplanıtda söz alan kurucu Başkan Halil Kocakabak şunları söyledi: 

Öncelikle hepiniz hoş geldiniz hepimizin ortak sıkıntıları var ve böyle bir dönemde birlik beraberlik ile her sorunun üstesinden geleceğiz. Bugün burada kıymetli meslek büyüklerimiz ve mesleğe yeni katılmış basın mensubu arkadaşlarımız var büyüklerimizin tecrübeleri ve yeni nesil medya’nın imkanları birleşerek birlikte çok güzel bir sinerji meydana gelecektir. Basın mensubu meslektaşlarımız için herşeyin en iyisinin yapılmasını sağlamak ve çalışma şartlarının iyileşmesi mesleki sıkıntılarının giderilmesi aynı zamanda tanışıp kaynaşmayı arttırmak adına bir çok sostal aktivite ve projelerimiz var. 

Derneğimiz’in ofisini lokasyon olarak merkezi konumda olan çankaya ve alsancak bölgelerinden tutmayı planlıyoruz. Önümüzdeki günlerde Kurum ve STK ziyaretlerimiz başlayacak ilk kurulum toplantız’ın heyecanından sonraki bu toplantımız’da hem sayımız daha çok hemde heyecanımız mesleki olarak tüm sıkıntılarımızı konuşacağız ve çözüme ulaştırmak adına sonuna kadar mücadele edeceğiz katılım sağladığınız için hepimize ayrı ayrı ve bugün bize ev sahipliği yapan Ne var Ne yok internet portalı ve gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı değerli üyemiz sn Muhammed Çopur’a ve bu güzel toplantımızı kendi uydu kanalları World Turk Tv’de ana haber bültenine taşıyan değerli üyemiz Adem Erdağ’ı ve program sunucusu Deniz Doğan hanımefendi ve Kameraman Batuhan Vuruşkanlar kardeşimize ve diğer çalışma arkadaşlarına gönülden teşekkür ederim, İzmir Basın Mensupları Derneği hayırlı olsun dedi.

Kurucullar kurulu: Haberler Ege gazetesi imtiyaz sahibi Halil Kocakabak, Ne var Ne yok internet portalı ve gazetesi sahibi Muhammed Çopur, Aris Medya Aş Grup Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Atahan Keçeci, Ege Medya Grup AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Gökmen, Hür Bakış Medya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Celal Duroğlu, Mutfak Yapım Dijital Reklam Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akgün, Deniz Medya İmtiyaz sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Deniz Özek, Bakırçay Türk imtiyaz sahibi ve genel yayın yönetmeni Murat Karakaş, Konsep Medya ve Haber Ödemiş imtiyaz sahibi Levent Çetinol, Büyük Tire gazetesi imtiyaz sahibi Şevket Bahçeliğolu.